Vremea

Weather Icon

Anunturi Publice

Plata taxelor si impozitelor online

În atenţia cetăţenilor municipiului Huşi

Taxele şi impozitele locale pot fi achitate prin virament bancar sau online pe
platforma ghişeul.ro plata “fără autentificare”, urmând paşii din aplicaţie, sau explicaţiile publicate pe site-ul Primăriei Municipiului Huşi, interfaţa principală secţiunea ANUNŢ privind modul de utilizare a plății online fără autentificare (sau accesând link-ul https://drive.google.com/file/d/1_KC0PmNPr9POcxbj_FA8gjYxTACZGuLh/view)
În vederea aflării sumei de plată, vă rugăm să ne contactaţi pe adresa de email: sv@primariahusi.ro şi să solicitaţi informaţii cu privire la situaţia
dumneavoastră fiscală, comunicându-ne adresa imobilului, persoana pentru care se doreşte a se plăti impozitele şi taxele sau rolul nominal unic.
Informaţii suplimentare puteţi obţine şi la tel. 0235/480009 interior 114 sau
115.
Pentru a beneficia de bonificaţia de 10% la achitarea integrală a impozitului pe clădiri, teren şi auto plata se poate efectua până la data de 31.03.2022.