Articole recente

SMIS-12183 Modernizare spatii publice

PROIECTE FINANTATE PRIN PROGRAMUL OPERATIONAL REGIONAL

Plan integrat de dezvoltare urbana a municipiului Husi

Ministrul dezvoltarii regionale si turismului a semnat in data de 7 octombrie 2010, la Husi, contractele de finantare prin Programul Operational Regional 2007-2013, Axa prioritara 1 „Sprijinirea dezvoltarii durabile a oraselor – poli urbani de crestere”, Domeniul major de interventie 1.1 „Planuri integrate de dezvoltare urbana”.

Proiectele sunt incluse in Planul Integrat de Dezvoltare Urbana (PIDU) ale municipiului Husi, si au o valoare totala de 61.610.389,41 lei.
Prin implementarea Planului Integrat de Dezvoltare Urbana, administratia publica locala a municipiului Husi doreste sa obtina dezvoltarea economica si sociala durabila a municipiului primtr-o abordare integrata a problemelor care afecteaza zona urbana.

Act aditional la contractul de finantare  nr. 968/07.10.2010 pentru proiectul „REGENEREAREA MUNICIPIULUI HUSI, PRIN MODERNIZAREA SPATIILOR PUBLICE URBANE” aferent cererii de finantare nr. NE/1/1.1/CU/1/13/1 (cod SMIS12183 – (Detalii)

Regenerarea municipiului Husi prin modernizarea spatiilor publice urbane (Detalii)