ANUNT – solicitare obtinere aviz de mediu PMUD

UAT MUNICIPIUL HUȘI având sediul in județul județul Vaslui, municipiul Huși, strada 1 Decembrie nr. 9 titular al planului/programului PLANUL DE MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ AL MUNICIPIUL HUȘI, anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de obținere a avizului de mediu pentru planul/programul menționat și declanșarea etapei de încadrare.

Prima versiune a planului/programului poate fi consultată la sediul Agenției pentru Protectia Mediului Vaslui din str. Călugăreni, nr. 63, Vaslui, judeţul Vaslui, de luni până joi între orele 8:00 – 16:30 și vineri între orele 8:00 – 14:00.

Observații/comentarii și sugestii se primesc în scris la sediul A.P.M. Vaslui în termen de 18 zile de la data publicării anunțului.